Astroevent to atrakcyjne wydarzenie o tematyce astronomicznej,
skierowane 
do rodzin i grup zorganizowanych
w Twoim Centrum Handlowym.
Astroevent?
czym jest
Wewnątrz namiotów można przetestować wiele urządzeń, eksponatów i wykonać szereg doświadczeń naukowych związanych z astronomią, fizyką, biologią i botaniką, geologią, chemią
i wieloma innymi dziedzinami. 
Astroevent to dydaktyczno - pokazowa baza marsjańska, przygotowana wg projektu cenionego stowarzyszenia astronomicznego. W skład bazy wchodzą m.in. specjalne namioty w kształcie kopuł, odpowiadające wizji tzw. habitatu na Marsie. Każda sekcja poświęcona jest innemu zagadnieniu związanemu z kosmosem.
Wyspecjalizowane stanowiska z teleskopami: np. teleskopowe pokazy protuberancji na Słońcu, wieczorne obserwacje planety Jowisz czy pierścieni Saturna, meteorów, zaćmień Księżyca i wiele innych, medialnych wydarzeń na niebie.

Attach to Sekcja 4
Attach to Sekcja 5
Istnieje możliwość połączenia Astroeventu z Wieczorem Zakupów (przedłużone godziny otwarcia sklepów oraz specjalne rabaty, oferty) oraz uzupełnienia go o akcję pro-sprzedażową typu buy&get, z informacją dla klientów: zrób zakupy w sklepach Galerii i odbierz prezent. Każdy klient, który okaże paragon zakupowy na określoną kwotę otrzyma gwarantowany prezent, np. globus nieba.

Działania pro-sprzedażowe

Attach to Sekcja 10
Attach to Sekcja 9
Promocja eventu w mediach
Attach to Sekcja 13
Od poniedziałku do piątku w godzinach porannych
i wczesnopopołudniowych stanowiska Astroeventu mogą być dostępne dla grup szkolnych, przedszkolnych oraz dla osób indywidualnych zbieranych w grupy do 50 osób. Każdego dnia tematem przewodnim jest inny, dodatkowy element wystawy, np. ekspozycja fragmentu powierzchni Księżyca, okaz meteorytu z Marsa, warsztaty rakietowe czy maskotka misiu-astronauta rozdający specjalną pieczątkę.
Grupy zorganizowane
Attach to Sekcja 10
Stanowiska do składania modeli papierowych, kolekcja przykładowych meteorytów czyli „kamieni z kosmosu”
z różnych części świata, stanowisko do badania meteorytów, zdalnie sterowane mikro-łaziki marsjańskie, makieta „wzgórza marsjańskiego”, eksponaty tematyczne.
EKSPLORATORIUM
Skrzynia do „plantacji marsjańskiej”, 6 stanowisk botanicznych, stanowisko mikroskopów z próbkami, „sadzonki marsjańskie” do samodzielnej hodowli, plansze informacyjne, banery o astrobiologii i inne eksponaty tematyczne.

OGRÓD NA MARSIE 
Attach to Sekcja 16
Przykładowe atrakcje
Centralny teleskop do obserwacji wirtualnych, projekcja multimedialna nieba, ławeczki lub krzesełka dla uczestników, warsztat prowadzony żywym słowem.
WIRTUALNE OBSERWATORIUM
Trójpierściowy trenażer kosmiczny do obrotów, uniformy dla pilotów w stylu kurtki z NASA, uniwersalny uchwyt do telefonów lub kamerek z możliwością nagrania własnych, pamiątkowych filmów z ćwiczeń.
ASTROLABIUM
Bezpłatne wykonywanie pamiątkowych zdjęć uczestników i całych rodzin w kombinezonach astronautów na wzór NASA, sceneria marsjańska lub księżycowa w tle, dystrybucja zdjęć pamiątkowych
w wersji elektronicznej dla uczestników przez miesiąc licząc od zakończenia imprezy.

ŚCIANKA FOTOGRAFICZNA 

15 uniformów stylizowanych na kombinezony NASA, dla uczestników zainteresowanych wykonaniem, pamiątkowego zdjęcia oraz 6 hełmów astronautów, jako eksponaty dodatkowe.
UNIFORMY ASTRONAUTÓW
- zdalnie sterowane roboty – łaziki,
- stanowisko do sterowania wraz z tabletem,
- sceneria marsjańska do jazdy łazikiem,
- stacja dokująca dla łazika.

ŁAZIKI MARSJAŃSKIE

POSZUKIWANIE METEORYTÓW 
Każda rodzina otrzyma paszport astronomiczny, który obowiązywać będzie przez cały czas trwania Astroeventu. Uczestnicy będą mogli zbierać pieczątki za wykonane zadania bądź czynności na określonych stanowiskach warsztatowych. Podczas finału wśród aktywnych uczestników Astroeventu (zebranie wszystkich pieczątek w rodzinnym paszporcie) zostanie przeprowadzona ostateczna konkurencja – konkurs z wiedzy astronomicznej, w którym do wygrania będą vouchery na Weekend na Stacji Kosmicznej YSS w Beskidach.

PASZPORTY BAZY MARSJAŃSKIEJ 

Stanowisko wraz z oznakowanym obszarem + towarzysząco:
- powierzchnia stylizowana na krajobraz marsjański (głazy/ kamienie) pod obszar z ukrytymi meteorytami ćwiczebnymi,
- detektor metali do poszukiwania meteorytów,
- chorągiewki do oznaczania znalezisk,
- przykładowy okaz meteorytu do porównań.

Attach to Sekcja 8
Attach to Sekcja 13
Attach to Sekcja 8
Attach to Sekcja 20

Dziękujemy za zainteresowanie.

Z przyjemnością przedstawimy szczegóły Astroeventu podczas wizji Państwa Centrum Handlowego, aby jak najlepiej dopasować warsztaty do możliwości i potrzeb obiektu.

Zapraszamy do współpracy.

About Marketing & Communication

2018

Niniejszy program jest własnością intelektualną i podlega ochronie prawnej. Kopiowanie do celów innych niż niniejsza prezentacja jest zabronione.